Home LAJME Koalicioni Nisma-AKR-PD do të jetë pjesë e Kuvendit

Koalicioni Nisma-AKR-PD do të jetë pjesë e Kuvendit

310
0
SHARE
Koalicioni Nisma-AKR-PD do të bëhet pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Burime mirëinformuara brenda Nismës dhe KQZ-së, thonë se ky koalicion parazgjedhor shkon në 5.04 për qind.

Ata kanë treguar për “EkonomiaOnline”, se ky koalicion ka vota të mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5 për qind.

Me këtë përqindje, koalicioni Nisma-AKR-PD sigurojnë gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Deputet do të jetë edhe Behgjet Pacolli nga AKR-ja Myzejene Selmani e cila ende nuk është konfirmuar, ndërsa të tjerat do t’i takojnë Nismës. Fatmir Limaj, Vesel Krasniqi, Arbëreshë Krasniqi dhe Albulenë Balaj, janë kandidatët që do të jenë deputetë në legjislaturën e shtatë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here