Home LAJME KQZ-ja padrejtësisht po akuzohet për zvarritje të procesit zgjedhor

KQZ-ja padrejtësisht po akuzohet për zvarritje të procesit zgjedhor

259
0
SHARE

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, i ka vlerësuar të padrejta akuzat ndaj këtij institucioni për zvarritje të procesit të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ajo ka deklaruar se KQZ-ja nuk po e zvarrit këtë proces, por është duke zbatuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për rinumërim, i cili është i obligueshëm.

Sipas Dakës, vetë subjektet politike kanë kërkuar nga PZAP-i rinumërimin e kutive të votimit.

Ajo ka pohuar se zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë mirë të organizuara.

“Të gjitha çështjet që kanë ndodhur pas ditës së zgjedhjeve padrejtësisht i vihen si barrë KQZ-së, duke harruar se ato çështje janë ngritur nga subjektet politike dhe pastaj janë bërë temë e ankesave”, ka thënë Daka./RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here