Home Sports Max Meyer tregon përse e ka zgjedhur Crystal Palace

Max Meyer tregon përse e ka zgjedhur Crystal Palace

686
0
SHARE

Max Meyer e ka zbuluar përse e ka zgjedhur kalimin te skuadra angleze, Crystal Palace gjatë kësaj vere.

Mesfushori ka qenë një agjent i lirë pas largimit nga Schalke dhe është kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane, transmeton Gazeta Gjilani.

“Fillimisht kam dëgjuar për interesimin e Crystalit në fund të korrikut, kështu që kam nënshkruar me ta pas disa javësh”, ka thënë gjermani.

“Unë e dija që Crystal Palaca është një klub dhe një qytet i mrekullueshëm, por e kisha ndjenjën që klubi ishin shumë të interesuar për mua dhe kishin besim në aftësitë e mia”.

Ai ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me klubin anglez me një pagë prej 188 mijë eurosh për javë, që e bënë lojtarin më të paguar në skuadër. /RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here