Home Sports Messi nuk ftohet nga Barcelona për International Champions Cup

Messi nuk ftohet nga Barcelona për International Champions Cup

1023
0
SHARE

Ernesto Valverde i ka zbuluar emrat e 28 lojtarëve që do të jenë pjesë e skuadrës së Barcelonës për International Champions Cup. Argjentinasi Lionel Messi nuk është ftuar pasi që Valverde i ka dhënë atij pushim shtesë pas Kupës së Botës.

Asnjë nga lojtarët të cilët kanë marrë pjesë në Kupën e Botës nuk do të jenë pjesë e ekipit, përveç portierit Ter Stegen, transmeton Gazeta Gjilani.

International Champions Cup është një turne që organizohet në SHBA në të cilin do të marrin pjesë ekipe të ndryshme, si Manchester United, Bayern Munich, Juventus, Real Madrid, Milan, etj.

Lista e plotë e lojtarëve të Barcelonës të ftuar për këtë turne: Ter Stegen, Cillessen, Semedo, Denis Suarez, Paco Alcacer, Digne, Sergi Roberto, Andre Gomes, Aleix Vidal, Arthur, Lenglet, Rafinha, Munir, Marlon and Samper. Along ëith the youth players: Jokin Ezkieta, Palencia, Cucurella, Mingueza, Cuenca, Miranda, Monchu, Collado, Riqui Puig, Abel Ruiz, Pérez, Chumi dhe Ballou. /Gazeta Gjilani/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here