Home LAJME Meteorologët tregojnë motin për 5 ditët e ardhshme

Meteorologët tregojnë motin për 5 ditët e ardhshme

456
0
SHARE

14.09 – Mot i mirë, i kthjellët dhe me diell

15.09 – Mot i mirë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

16.09-17.09 – Mot shumë i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

18.09 – Shumë ngrohtë, pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Pasdite vonë dhe në mbrëmje mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat minimalet do të luhaten nga 10C deri në 14C, e maksimalet nga 26C deri në 30C.Do të fryj erë e lehtë kryesisht nga verilindja 2-6m/s.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlera normale, por gradualisht pritet të pësojë rënie nga mesi i javës së ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here