Home LAJME Mot i ndryshueshëm në vend, ngrohtë dhe shi

Mot i ndryshueshëm në vend, ngrohtë dhe shi

1056
0
SHARE

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell, ndërsa në orët e pasdites priten reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 12 gradë Celsius deri në 16 C, ndërsa maksimalet do të shkojnë deri në 30 gradë Celsius.

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell, ndërsa në orët e pasdites priten reshje lokale shiu.

Do të fryjë erë e lehtë në drejtime të ndryshme 1-3m/s. Shtypja atmosferike, gradualisht do të zbres në vlera normale./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here