Home LAJME Në PDK e Gjilanit aderojnë shumë aktivist nga partitë e tjera politike

Në PDK e Gjilanit aderojnë shumë aktivist nga partitë e tjera politike

322
0
SHARE

Grupit të këshilltarëve të PDK-së në Kuvendin Komunal të Gjilanit, i është bashkuar edhe këshilltari Isa Agushi, ndërsa Partisë Demokratike të Kosovës, mbi 10 aktivistë politikë nga parti të tjera, të cilët janë pritur nga kreu i partisë Kadri Veseli dhe kryetari i degës së Gjilanit Qemajl Mustafa dhe bashkëpunëtorë të shumtë të degës së PDK-së në Gjilan ka thënë Riza Abdyli.

Abdyli ka thënë se së shpejti pritet që PDK në Gjilan të plotësohet edhe me aderime të tjera, si nga radhët e Kuvendit Komunal, ashtu edhe nga kryesitë dhe nëndegët e partive të tjera, si dhe kuadro të reja, të cilët kanë shprehur interesimin që t’i bashkohen projektit të PDK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here