Home LAJME Numërohen 91.07% e votave në Kamenicë

Numërohen 91.07% e votave në Kamenicë

269
0
SHARE

Sipas rezultateve më të fundit të KQZ-së, kur është në pyetje Komuna e Kamenicës deri me tani janë numëruar 91,07% për qind e votave.

Lëvizja Vetëvendosje ka 30,73% për qind të votave apo 4.367 vota.
LDK-ja  me 20,88% për qind të votave apo 2.967 vota.
Koalicioni AAK-PSD ka 15,12% për qind apo 2.149 vota.
PDK-ja  me 14,37% për qind të votave apo 2.043 vota.
Lista Serbe ka marrë 1.333 vota ose 9,38% për qind.
Nisma-AKR-PD ka 8,33% për qind të votave apo 1.184 vota…

Rezultatet preliminare nuk përfshijnë votat me kusht, votat me postë dhe votat e personave me nevoja të veçanta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here