Home LAJME Numërohen 98,51% e votave në Viti

Numërohen 98,51% e votave në Viti

332
0
SHARE

Sipas rezultateve më të fundit të KQZ-së, kur është në pyetje Komuna e Vitisë deri me tani janë numëruar 98,51% për qind e votave.

LDK-ja me 34,08% për qind të votave apo 6.487 vota.
Lëvizja Vetëvendosje ka 31,14% për qind të votave apo 5.928 vota.
PDK-ja me 18,37% për qind të votave apo 3.497 vota.
Koalicioni AAK-PSD ka 8,01% për qind apo 1.524 vota.
Nisma-AKR-PD ka 4,25% për qind të votave apo 809 vota.
Ndërsa, Lista Serbe ka marrë 591 vota ose 3,10% për qind.

Rezultatet preliminare nuk përfshijnë votat me kusht, votat me postë dhe votat e personave me nevoja të veçanta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here