Home LAJME Pacolli nis vizitën zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit

Pacolli nis vizitën zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit

764
0
SHARE

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit.

Gjatë kësaj vizite, ai do të pritet nga Ministrja për Punë të Jashtme, Drejtësi dhe Kulturë, Aurelia Frick.

Më pas, kryediplomati kosovar do të vazhdojë vizitën e tij në Konfederatën zvicerane, ku do të pritet nga shef i Departamentit për Pune të Jashtme, Ignazo Cassis. /RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here