Home LAJME Për 24 orë në Kosovë dy aksidente fatale dhe 1095 gjoba trafiku

Për 24 orë në Kosovë dy aksidente fatale dhe 1095 gjoba trafiku

553
0
SHARE

Policia e Kosovës gjatë ditë së djeshme ka shqiptuar 1095 gjoba në trafik, ndërsa po në këtë 24 orësh kanë ndodhur dy aksidente me fatalitet.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë të ditur se dje kanë ndodhur gjithsej 56 aksidente, 23 prej tyre përfunduan me të lënduar, 31 pa të lënduar, si dhe dy me fatalitet.

31 persona janë arrestuar, 21 janë dërguar në mbajtje si dhe 5 të tjerë në vuajte të dënimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here