Home LAJME Përfundon numërimi i 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora. Ky është rezultati

Përfundon numërimi i 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora. Ky është rezultati

292
0
SHARE

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora, vota këto që fillimisht nuk ishin proceduar për votim në QNR.

Nga 1992 vota, sa ishin të vlefshme në 1806 pakot, më së shumti vota kanë shkuar për LV-në, 1154 vota, e dyta është LDK me 395 vota, PDK ka marrë 276 vota, koalicioni AAK-PSD 79 vota, koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë 26 vota.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here