Home LAJME Policia arreston grabitësit, që kryen veprën në fshatin Pasjan

Policia arreston grabitësit, që kryen veprën në fshatin Pasjan

316
0
SHARE

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, në tri raste të ndara, ka ndaluar pesë (5) persona të dyshuar dhe ka ngritur dhjetë (10) aktakuza, kundër njëmbëdhjetë (11) personave.

Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit:
Departamenti për Krime të Rënda, në tri raste të ndara, ka ndaluar pesë (5) persona të dyshuar. Në njërin rast, tre persona janë ndaluar me dyshimin se në fshatin Pasjan kanë kryer veprën penale “Grabitje”.

Në rastin tjetër, një e dyshuar është ndaluar me dyshimin se në komunën e Vitisë, ka kryer veprën penale “Posedimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge” dhe një person është ndaluar me dyshimin se ka kryer veprën penale “Shkaktim i rrezikut ë përgjithshëm” ka njoftuar policia e Kosovës./RadioRinia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here