Home LAJME Policia nis sot fushatën “Dhuna nuk arsyetohet”

Policia nis sot fushatën “Dhuna nuk arsyetohet”

491
0
SHARE

Policia e Kosovës me fillim në ora 10:00 do të organizojë hapjen e fushatës “Dhuna nuk arsyetohet”.

Kjo fushatë është organizuar nga Sektori për Parandalimin e Dhunës në Familje në Drejtorinë e Policisë në Bashkësi dhe Preventivë. Qëllimi i saj është parandalimi, vetëdijesimi dhe ndërgjegjësimi për dhunën në familje.

Fushata do të realizohet në qiell të hapur në tetë rajonet e Policisë si Prishtinë, Gjakovë, Gjilan, Prizren, Pejë, Ferizaj dhe në Mitrovicë Jugu dhe Veri./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here