Home LAJME Qeni hero i Ushtrisë së Kosovës, deri tani ka shpëtuar 3 banorë...

Qeni hero i Ushtrisë së Kosovës, deri tani ka shpëtuar 3 banorë nën rrënoja

308
0
SHARE

Ushtria e Kosovës që dje në mëngjes ka qenë në Shqipëri me ekipet e shpëtimit.

Ata kanë qenë një ndihmë e madhe për të nxjerrë banorët e mbetur në rrënoja.

Ka rënë në sy organizimi dhe përgatitja e tyre, megjithëse Kosova ka vetëm 11 vjet shtet, shkruan “Dita”.

Por përveç ekipeve, një qen i trajnuar është bërë hero.

Ai ka shpëtuar deri tani tre persona, duke i identifikuar nën rrënoja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here