Home LAJME Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën

Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën

364
0
SHARE

Futbolli i Kosovës ka qenë temë diskutimi në mbarë mediat evropiane gjatë javës së fundit. Dardanët luajtën kundër Anglisë, ku edhe pse u mposhtën treguan lojë shumë të bukur dhe karakter të lartë në fushë.

Suksesi i futbollistëve ka bërë jehonë të madhe dhe ka rrëmbyer zemrat e shumë tifozëve të vendlindjes së futbollit, Anglisë.

Televizioni anglez, ITV ka bërë një reportazh emocionues për Kombëtaren e Kosovës.
Ata kanë ndërlidhur historinë e përgjakshme, ndërhyrjen e NATO-s dhe krijimin e ekipit kombëtar.Më poshtë mund ta ndiqni reportazhin e realizuar nga ITV.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here