Home LAJME Temperaturat në secilin qytet të Kosovës

Temperaturat në secilin qytet të Kosovës

309
0
SHARE

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e kushteve të ngjashme meteorologjike.

Kjo situatë vjen si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Si rezultat i amplitudave në fushat termike, gjatë orëve të para të ditës do të ketë kushte për krijimin e mjegullës së radiacionit apo rrezatimit tokësor.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius.

Kushtet biometeorologjike mbeten relativisht të mira, meqë indeksi UV do t’i regjistrojë vlerat në kufijtë e normales. Do të fryjë erë në drejtim verilindje dhe juglindje..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here