Home LAJME Thaçi dekoron të rënët në mbrojtje të tokave shqiptare gjatë Luftës së...

Thaçi dekoron të rënët në mbrojtje të tokave shqiptare gjatë Luftës së Dytë Botërore

301
0
SHARE
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Urdhrin ”Hero i Kosovës” të rënët në mbrojtje të tokave shqiptare gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Këtë e ka bërë me dije vet presidenti Thaçi përmes një njoftimi në llogarinë e vet në “Facebook”.

“Me Urdhrin ‘Hero i Kosovës’ dekorova të rënët në mbrojtje të tokave shqiptare gjatë Luftës së Dytë Botërore: Beqë Hadergjonaj, Beqë Kukalaj dhe Can Tishuku. Liria dhe pavarësia e Kosovës e ka bazament kontributin e vazhdueshëm të shumë brezave”, ka shkruar Thaçi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here