Home LAJME Vuçiq takohet nesër me Pompeon, temë kryesore Kosova

Vuçiq takohet nesër me Pompeon, temë kryesore Kosova

298
0
SHARE

Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo në New York.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo në New York, ka njoftuar departamenti amerikan i shtetit

Tema kryesore e bisedës mes Vuçiqit dhe Pompeo pritet të jetë gjendja në Kosovë.

Pompeo në New York do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Lindjen e Mesme kurse parashihet edhe një takim mes tij dhe sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here