Home LAJME Vuçiqi, bisedë telefonike me Ramën dhe Zaevin

Vuçiqi, bisedë telefonike me Ramën dhe Zaevin

278
0
SHARE

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar përmes telefonit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, lidhur me përgatitjet për takimin e dytë trepalësh në Ohër, në të cilin ata duhet të vazhdojnë bisedimet për krijimin e një ‘minishengeni’ midis tre vendeve.

“Një bisedë e shkëlqyer me Edi Ramën dhe Zoran Zaevin përpara samitit të rëndësishëm në Ohër më 9 nëntor”, ka shkruar Vuçiq në profilin e tij në rrjetin social “Instagram”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here