Home LAJME Zaevi: Do ta reformojmë kodin zgjedhor

Zaevi: Do ta reformojmë kodin zgjedhor

301
0
SHARE
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev së bashku me ambasadoren e Zvicrës në vendin tonë, gjatë një konferencë për medie ka thënë se reforma zgjedhore do të aplikohet në zgjedhjet e ardhshme.

Ai ka thënë se reforma zgjedhore është një prioritet i qeverisë për të siguruar zgjedhjet të drejta dhe të ndershme, ndërsa do të ketë edhe një informim më të mirë të qytetarëve në këto zgjedhje.

“Do të reformojmë kodin zgjedhor me principet demokratike, ndërsa qeveria e Zvicrës do të japë mbështetjen e kësaj reforme. E gjithë reforma do të jetë demokratike dhe kredibile. Reforma do të bëhet me të gjitha institucionet për të arritur një reformë gjithëpërfshirëse dhe konkrete. Do të bëjmë maksimumin për të arritur një reformë zgjedhore”, ka thënë Zaevi./Alsat-M/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here